Czy można jeść sushi w ciąży?

Kobiety w ciąży muszą liczyć się z wieloma ograniczeniami natury żywieniowej. Nie wszystkie produkty bowiem są wskazane, mogąc zaszkodzić rozwijającemu się dziecku. Od pewnego czasu panuje przekonanie, iż kobiety w ciąży nie powinny jeść sushi. Jest to tylko półprawda. Sushi w ciąży można jeść, ale pod pewnymi warunkami.

Pogląd o zakazie spożywania sushi przez kobiety ciężarne wziął się stąd, iż danie to kojarzone jest głównie z surowymi produktami. Dlatego też mylnie przyjęto, iż kobiety spodziewające się dziecka, powinny omijać ten rodzaj kuchni szerokim łukiem.

Odpowiedni dobór sushi

Każdy, kto choć raz spróbował tego dania wie, że nie wszystkie rodzaje sushi są z surowych produktów. Mamy odmiany smażone, czy pieczone, w których nie występuje np. surowa ryba, czy wędzony łosoś. Tego rodzaju posiłek, bez większego problemu, może zjeść kobieta w ciąży. Można to odnieść do kuchni w domu, gdzie przygotowując posiłki unikamy jedzenia surowych produktów, ale te ugotowane, usmażone, czy uduszone, spożywamy codziennie. Tak samo jest w przypadku sushi. Wystarczy wybrać z menu odpowiedni rodzaj, aby bezpiecznie zjeść kolację ze znajomymi w japońskiej restauracji. Smażona ryba przecież nie jest niebezpieczna zarówno w domowym, jak i restauracyjnym wykonaniu.

Sprawdź również:  Jakie sushi można jeść w ciąży?

Wybierz odpowiednie miejsce

Temat ten nie dotyczy jedynie restauracji serwujących sushi, ale wszystkich – bez względu na rodzaj kuchni. Szczególnie w ciąży powinniśmy wybierać lokale, które znamy i wiemy, że przygotowują dania z produktów najwyższej jakości. Wówczas zapewniamy sobie bezpieczeństwo niezależnie, czy jesteśmy w ciąży, czy też jedynie wybieramy się na lunch. Podobnie jest z zamawianiem potraw do domu. Wiele restauracji sushi oferuje zamówienia realizowane z dowozem. Wybierając takie, które oferują dobre jakościowo produkty, nie spowodujemy żadnego zagrożenia dla kobiety w ciąży i dziecka.

Ciąża nie jest powodem, dla którego musimy odmawiać sobie sushi. Futomaki w tempurze, czy podobne potrawy będą bezpieczne, ponieważ nie zawierają surowych produktów. A to właśnie one, kojarzone z tym daniem, powodują coraz powszechniejszy strach przed zjedzeniem sushi w czasie ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × one =