Marynowany imbir jako dodatek do sushi – do czego służy?

Potrawy kuchni japońskiej, szczególnie aromatyczne rolki sushi, zyskują w Polsce coraz większe grono fanów. Sushi idealnie sprawdzi się podczas lunchu w pracy, rodzinnego obiadu, romantycznej kolacji tylko we dwoje, a nawet mniej formalnego spotkania biznesowego. Rolki, w których główną rolę zazwyczaj gra ryba, ryż oraz świeże warzywa, bardzo często podaje się z dodatkami do sushi – jednym z nich jest marynowany imbir.

Wiele osób, które dopiero rozpoczyna swoją przygodę z potrawami kuchni japońskiej, zastanawia się, czym właściwie są te cienkie, różowe plastry o dość specyficznym i niekonwencjonalnym smaku. Jak już wiadomo – mowa o imbirze w marynacie, bardzo powszechnie stosowanym w Azji. Zielone, dość pikantne wasabi, wyrazisty sos sojowy oraz właśnie marynowany imbir to dodatki, jakie zazwyczaj podaje się razem z sushi.

Imbir różowy do sushi

Imbir, który serwuje się na talerzu obok sushi, posiada ważne właściwości, które sprawiają, że rolki smakują jeszcze lepiej. Gari, jak inaczej nazywane jest to popularne warzywo, oczyszcza kubki smakowe po każdej rolce, co jest szczególnie istotne, gdy zamówiony zestaw składa się z wielu rodzajów sushi. Marynowany imbir sprawia, że smaki nie mieszają się, a goście restauracji mogą delektować się każdym kęsem. Różowy imbir dodatkowo niweluje tłuszcz ryby, a także posiada właściwości antybakteryjne i wspomagające trawienie.

Sprawdź również:  Najlepsze krewetki w tempurze w Warszawie

Jak jeść imbir, który podany jest jako dodatek do sushi? Zważając na jego właściwości, zaleca się spożywać marynowany imbir i rolki osobno, jedno po drugim. Różowy imbir sprawdzi się nie tylko w akompaniamencie sushi. Pełne smaku warzywo można zestawić również z potrawami mięsnymi, sałatkami, przekąskami, a nawet kanapkami, aby urozmaicić ich smak. Choć przepis na efektowny dodatek do sushi, marynowany imbir, jest dość prosty, przygotowanie go wymaga dużej dozy cierpliwości i najlepiej doświadczenia.

Sushi i imbir marynowany

W ofercie naszych restauracji na Mokotowie, Wilanowie i Ursynowie, znajdują się aromatyczne dania kuchni azjatyckiej, w tym zestawy sushi z nietuzinkowym dodatkiem – marynowanym imbirem. Wszystkie potrawy przygotowujemy z dbałością zarówno o smak, jak i prezencję, co czyni je kompletnymi. Gwarantujemy zawsze świeże produkty, a także starannie przyrządzony różowy imbir, który doskonale uzupełni pyszne sushi. Zapraszamy do odwiedzenia naszych lokali lub złożenia zamówienia online.