Jakie sushi można jeść w ciąży?

Okres ciąży to dla wielu przyszłych mam wyjątkowy czas, w którym troszczą nie tylko o siebie, ale również o rozwijającą się w brzuchu małą istotę. Kwestia żywienia w stanie błogosławionym jest bardzo ważna. Nie podlega wątpliwości, że kobiety powinny zdrowo się odżywiać i dbać o dostarczanie niezbędnych składników odżywczych swojemu organizmowi. Tworząc jadłospis i wykluczając niektóre składniki, dania czy napoje z diety, wiele osób zastanawia się, czy jedzenie sushi w ciąży jest bezpieczne? Śpieszymy z odpowiedzią!

Nie ma przeciwwskazań, aby rezygnować z sushi podczas ciąży. Powielany mit, który zabrania jedzenia sushi w ciąży wynika założenia, że kobiety spodziewające się dziecka, nie mogą spożywać surowego mięsa, czyli m.in. ryb. Zatrucie pokarmowe mogłoby przyczynić się do niechcianej biegunki, a w konsekwencji do odwodnienia. Jedzenie sushi w ciąży nie jest jednak zabronione, a kiedy najdzie ochota na pyszne rolki, warto wybrać się do sprawdzonego miejsca, w którym dania przygotowywane są z wysokiej jakości składników oraz z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa.

Jakie sushi w ciąży?

W restauracji Saya Sushi rolki sporządzane są ze świeżych produktów. Dbamy o restrykcyjne warunki obróbki i przechowywania żywności oraz o higienę pracy na każdym etapie przygotowywania sushi nie tylko dla kobiet w ciąży, ale wszystkich naszych klientów. Renomowana restauracja własnoręcznie filetuje ryby, stosując sposób zamrażania porcji, aby wyeliminować ewentualne bakterie z surowego mięsa.

Sprawdź również:  Oshizushi czyli prasowane sushi

Dbając o komfort i potrzeby naszych gości, w menu oferujemy nie tylko rolki z surową rybą, ale także pieczone sushi, które bez żadnych obaw można jeść w ciąży. Jest to zdecydowanie bardziej bezpieczny wariant dla kobiet, które boją się zatrucia pokarmowego, a jednocześnie nie chcą rezygnować z pysznego i lekkostrawnego dania kuchni japońskiej. W naszym menu znajdą Państwo wiele rodzajów pieczonego sushi, a dla osób w ciąży i fanów tempury – chociażby futomaki. Warto zaznaczyć, że poza znakomitym doświadczeniem smakowym, jakie gwarantuje sushi, kobiety w ciąży dostarczą swojemu organizmowi kwasy z rodziny Omega-3 i inne witaminy, potrzebne do prawidłowego funkcjonowania matki i dziecka.

Jedzenie sushi w ciąży

W naszej restauracji serwujemy świeże i aromatyczne dania kuchni japońskiej – makarony, zupy i sushi, które polecamy także kobietom w ciąży. Szczególną popularnością cieszą się rolki z rybą pieczoną i podaną w tempurze. Serdecznie zapraszamy do naszych lokali lub złożenia zamówienia z dowozem do domu. Gwarantujemy podróż po Azji Wschodniej za pośrednictwem smaków i zapachów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 6 =