Czy zastanawialiście się, czym jest czarny ryż w Sushi?

Właściwie czarny ryż istnieje od bardzo dawna, ale nie zawsze był dostępny, ponieważ był uważany za luksus, tylko dla bogatych, takich jak cesarz starożytnych Chin. Normalnej klasie robotniczej lub biednym ludziom nie wolno było produkować czarnego ryżu ani mieć do niego dostępu, dlatego na dalekim wschodzie jest on również znany jako „zakazany ryż”.

Sprawia to, że czarny ryż jest wciąż jeszcze mało znanym składnikiem sushi w Europie i wielka szkoda, ponieważ jego walory smakowe są niepodważalne.

Dla wszystkich miłośników czarny ryż jest obowiązkową pozycją w poznaniu tradycyjnego susi. Ponieważ odmiana ta jest całkowicie bezglutenowa wszyscy miłośnicy japońskiej kuchni mogą go jeść bez obaw. 

Czarny ryż pełen zalet

Moglibyśmy bez końca mówić o wszystkich cudownych właściwościach czarnego ryżu, ale ograniczymy je do kilku niesamowitych faktów.

Każdy kto spróbuje czarnego ryżu, poczuje lekki orzechowy posmak, podobny do brązowego ryżu. Po jego konsystencji można również stwierdzić, że jest bogaty w błonnik, który pomaga w utrzymaniu zdrowych jelit, więc dla wszystkich, którzy trochę się zmagają, jeśli wiecie, co mamy na myśli…. to idealne rozwiązanie, które pomoże zapobiec zaparciom.

Czarny ryż zawiera również większość potrzebnych nam składników odżywczych, które są dość trudne do znalezienia w jednym produkcie. Należą do nich witamina E (hurra dla szczęśliwej skóry, włosów, paznokci, oczu i zdrowego układu odpornościowego!), Witamina B1 (tiamina), witamina B2 (ryboflawina), kwas foliowy i minerały, takie jak żelazo, wapń, magnez i fosfor. 

Niesamowite, prawda? Trudno nie pragnąć włączyć czarnego ryżu do codziennej diety!

Jeśli chcesz wzmocnić swoje przeciwutleniacze, czarny ryż jest dla Ciebie idealny. Wysoki poziom przeciwutleniacza antocyjanów pomaga zapobiegać chorobom serca, chroni przed rakiem i zmniejsza stan zapalny. Pomaga również spowolnić wchłanianie cukrów prostych, co pomaga zapobiegać cukrzycy.

Jak widać, czarny ryż jest idealnym składnikiem dla każdego, od osób tolerujących gluten po osoby z zaparciami, po te, które chcą po prostu karmić swoje ciało tylko dobrymi rzeczami! W połączeniu z bogatymi w substancje odżywcze rybami i glonami. Sushi z czarnego ryżu to uczta zarówno dla podniebienia jak i ciała.

Sprawdź również:  Święta Trójca: Wasabi, sos sojowy i imbir

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + 6 =