Czarny sezam w kuchni japońskiej

Kuchnia japońska słynie z ciekawych składników od względem wyglądu i smaku. Jednym z nich jest czarny sezam, będący nasionami rośliny. W Polsce znany jest raczej w wersji białej. Czym charakteryzuje się czarny sezam, używany jako dodatek do dań japońskich, chińskich i koreańskich? Wyrazisty kolor składnika przekłada się na jego mocno zaznaczony aromat. Czarny sezam jest słodkawy i nieco orzechowy, co dodaje potrawom ciekawego smaku.

Czarny sezam jest łatwo przyswajalny przez organizm i posiada wiele właściwości zdrowotnych. Produkt cechuje wysoka zawartość błonnika (aż 7,8 g w 100 g), a także bogactwo węglowodanów, protein, aminokwasów, wapnia, fosforu i potasu. Czarny sezam można używać do wielu dań kuchni japońskiej, jednak najczęściej serwowany jest z kappa maki, czyli rolkami sushi, w których główną rolę ogrywa ogórek szklarniowy.

Najlepsze sushi Warszawa

Bez względu na to czy mają Państwo przed sobą pierwsze, czy kolejne podejście do próbowania dań kuchni japońskiej, restauracja Saya Sushi jest obowiązkowym punktem na mapie stolicy Polski, które trzeba odwiedzić. Serwujemy najlepsze sushi w Warszawie z surową, pieczoną i podawaną w tempurze rybą. Menu uzupełniają zawsze świeże i starannie przygotowane zupy, makarony z owocami morza oraz desery. Bez względu na gust oraz wiek naszych gości – każdy znajdzie dla siebie najbardziej odpowiednie rolki sushi lub inne potrawy.

Sprawdź również:  Oshizushi czyli prasowane sushi

Podajemy najlepsze sushi w Warszawie z czarnym sezamem zarówno w naszych lokalach, a także z opcją dostawy do domu czy biura. Kameralny, klimatyczny i równocześnie elegancki wystrój wnętrza restauracji sprawia, iż wybranie się na lunch czy kolację do Saya Sushi będzie świetnym wyborem, bez względu na rodzaj spotkania. Wszyscy są u nas mile widziani. Fani sushi znajdą nas na Mokotowie, Ursynowie i Wilanowie.

Sushi, kappa maki i czarny sezam

Przygotowujemy aromatyczne dania kuchni japońskiej, korzystając ze starannie wyselekcjonowanych składników i pachnących przypraw. Wyznajemy zasadę, że je się także oczami, dlatego podajemy sushi w sposób estetyczny, tworząc swoistą sztukę na talerzu. Czarny sezam jest smaczny, zdrowy i pięknie prezentuje się na kappa maki czy innych rolkach, dlatego w naszej restauracji z pewnością go nie zabraknie. Zapraszamy do odwiedzenia naszych lokali w Warszawie lub złożenia zamówienia online!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 4 =